0
0
0
s2sdefault

23 listopada na godzinie wychowawczej poszliśmy do sali widowiskowej … Gdy zajęliśmy miejsca przy stołach, poczęstowano nas naleśnikami, owocami, ciastami, ciasteczkami, kanapkami itd., itp. Do picia były soki oraz herbata. Po poczęstunku pracowaliśmy w grupach. Przeszliśmy na korytarz, gdzie usiedliśmy w kółeczko na podłodze. Dostaliśmy dużą kartkę, na której mieliśmy własnymi pomysłami narysować Miasto Życzliwości. W czasie naszych twórczych działań, robiono zdjęcia pracującej grupy. Gdy zadzwonił dzwonek, musieliśmy - niestety - wracać do rzeczywistości i lekcji, a szkoda!

Faustyna Sputo, klasa 1 c

0
0
0
s2sdefault
20151123 113128 20151123 110114 20151123 110840 20151123 112725 20151123 112433

W poniedziałek na piątej lekcji pierwszoklasiści, uczniowie klasy 6d i nauczyciele zebrali się w sali widowiskowej. Wszyscy zadawali pytanie: „Po co tu przyszliśmy?” Jak się wkrótce okazało, mieliśmy zjeść niesamowite potrawy przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Było przepysznie! Stoły uginały się od dobrego jedzonka. Różnorodne ciasta, kanapki i naleśniki przyprawiały o zawrót głowy. Gdy wszyscy już się najedli, a ostatni kawałek ciasta zniknął z talerza, Samorząd podzielił nas na grupy. Musieliśmy za pomocą mazaków narysować na kartce szczęśliwe miasto. Wszyscy bardzo się starali. Powstało wiele ciekawych prac. Myślę, że udało się „Życzliwe Śniadanie”, a najbardziej część z jedzeniem. Uważam, że był to bardzo dobry pomysł i chciałbym uczestniczyć w nim też za rok.

Michał Zakrzewski, klasa 1a

0
0
0
s2sdefault
plakat 01 20151123 101546 20151123 102031 20151123 110851 20151123 112410  

Pięknego, ale jakże mroźnego listopadowego poniedziałku z pomocą naprawdę dużej liczby osób SU zorganizował - dla klas pierwszych naszego gimnazjum oraz dla kilku klas szóstych SP 113 - niecodzienny poczęstunek. Już po drugiej godzinie lekcyjnej zebraliśmy się wszyscy w sali 105. Mieliśmy ręce pełne roboty: kroiliśmy ciasta, przygotowywaliśmy niezliczoną ilość kanapek, a niektórzy dekorowali salę i rozstawiali sprzęt muzyczny. Na szczęście było nas wielu, więc szybko uporaliśmy się ze wszystkim. Zaraz po przygotowaniach przyszli nasi goście i mogliśmy wspólnie zasiąść do stołów, żeby zjeść przyniesione pyszności - były nawet naleśniki! Uczestnicy mieli możliwość wypicia gorącej herbaty, którą wytrwale serwowały dziewczyny z klas trzecich. Na naszym spotkaniu nie zabrakło również nauczycieli, którzy także wzięli udział w biesiadowaniu. Kiedy wszyscy zjedliśmy, uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy i każda z nich namalowała piękne plakaty dotyczące życzliwości. Niestety, wszystko, co dobre ,szybko się kończy i nasi goście musieli powrócić na lekcje, a organizatorzy zajęli się sprzątaniem.
Poniedziałkowa akcja była udana, nie zabrakło dobrej zabawy i śmiechu. Dzięki temu spotkaniu my-członkowie samorządu i wolontariatu - mogliśmy zaprezentować nasze zdolności organizacyjne i kulinarne. Wszystkim przygotowującym tę uroczystość należą się duże brawa! Mam nadzieję, że inne działania SU wyjdą równie dobrze, jak wczorajsze śniadanie :)

Natalia Szostak, klasa 2a

0
0
0
s2sdefault
20151121 103908 20151121 112516 20151121 114251 20151121 120418

21. 11. 2015 w dniu życzliwości nasze gimnazjum gościło ponad 40 uczniów, wraz z opiekunami, z zaprzyjaźnionych Szkół Podstawowych nr 25, 74, 82 i 113. Było to już kolejne, choć w tym roku szkolnym pierwsze, spotkanie w ramach projektu „Rencontres chez nos amis” - „Spotkania u naszych przyjaciół”. Język francuski stanowił pomost łączący wszystkich gości i gospodarzy, a tematem wiodącym tego spotkania stała się moda. Z nią właśnie związane były liczne konkurencje oraz zadania przygotowane przez uczniów klasy 1b naszej szkoły. Tak więc nasi mili goście wykazywali się świetną znajomością słownictwa dotyczącego ubrań - łącząc obrazki przedstawiające części garderoby z odpowiednimi nazwami w języku francuskim. Następnie ubierali się zgodnie z pokazywanymi im nazwami ubrań, wcielili się w wielkich kreatorów mody - projektując kreacje w kolorach flagi francuskiej, obejrzeli pokaz mody i prezentacje poświęcone modzie oraz francuskim kreatorom, przygotowane przez gimnazjalistów. Pan dyrektor Zbigniew Matuszak i Pani wicedyrektor Katarzyna Maciejewska udzielali wsparcia i dopingowali uczniów w poszczególnych konkurencjach. Nie zabrakło również piosenek francuskich wykonawców oraz skromnego poczęstunku dla wzmocnienia sił i chęci do zabawy.

Wszystko odbywało się w bardzo wesołej, przyjaznej i pełnej spontanicznej kreatywności atmosferze, jaka zwykle towarzyszy spotkaniom z cyklu „Rencontres chez nos amis”.
Serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy do dalszej współpracy wszystkich miłośników języka francuskiego.

Jolanta Janas

wychowawczyni klasy 1b i opiekunka projektu

0
0
0
s2sdefault
out1

17 listopada na lekcji wychowania fizycznego do naszej szkoły zawitali zawodnicy futbolu amerykańskiego, drużyny Wrocławskiej Outlaws, a byli to Wojciech Jakubiak i Kaper Zamiar – absolwent naszego gimnazjum, a mój brat. Były to zajęcia pokazowe, przybliżające zgromadzonym uczniom klasy 3a oraz 3d zasady wspomnianej gry w futbol amerykański. Po dobrej zabawie przyszedł czas na zrobienie pamiątkowego zdjęcia…

Karolina Zamiar, klasa 3a