komiks1

komiks2
komiks3

Jesteś miłośnikiem komiksów i posiadasz artystyczne zacięcie?

Możesz wykazać się w najnowszym konkursie!

Biorąc udział, musisz stworzyć pracę na temat: „Tydzień z życia gimnazjalisty”.

Technika dowolna. Pamiętaj, by narysować historyjkę na co najwyżej 5 stronach formatu A4.

Masz czas do 10 października. Opiekunami wydarzenia są Pani Małgorzata Szczepkowicz oraz Pani Martyna Zaradkiewicz.

Prace możesz składać w bibliotece szkolnej lub w sali nr 5.

Powodzenia!

Michał Borecki, Wojciech Kasperczyk, klasa 3a

Foto: Konrad Poniatowski, klasa 3a

krew2

17 września, w sobotę, na terenie Szkoły Podstawowej nr 113 odbyła się zbiórka krwi. Na miejscu dostałam piękną koszulkę z logo G34. Pani Aneta Hondowska przedstawiła cel akcji – zbieraliśmy pieniądze na defibrylator. Oddawanie krwi trwało od godziny 10 do 14.00. Chłopcy rozłożyli osiem stołów, przy których usiadły pielęgniarki, miały cztery stanowiska. My, wolontariusze, położyliśmy na jeden stół prezenty (filmy, pączki, maskotki, joja, długopisy, koszulki i odblaskowe „coś”) dla tych, którzy okazali się na tyle odważni i cierpliwi, by podzielić się częścią siebie. Prosiliśmy, by wrzucili także drobny datek na defibrylator.

krew3

Na sali gimnastycznej pod opieką pielęgniarek trwały wstępne badania. Po skończonej akcji postanowiliśmy jeszcze zajrzeć na festyn, który odbywał się na boisku szkolnym. Uzbieraliśmy nieco pieniędzy. Towarzyszył nam Pan Robert ze straży miejskiej; odebrał od nas zebrane datki. Każdy miał uśmiech na twarzach, mimo że padał deszcz i wszyscy byliśmy mokrzy (chyba że ktoś miał przy sobie parasolkę :)).

Faustyna Sputo, uczennica klasy 2c

Foto: Joanna Stępień, klasa 3a

lekko

15 września o godz. 8.15 wybrani uczniowie klas 3 zebrali się przy pokoju nauczycieli wychowania fizycznego. Młodzież pod eskortą Pana Aleksandra Tomczaka dotarła na Stadion Olimpijski i wzięła udział w lekkoatletycznych zawodach. Na miejscu przywitali nas organizatorzy spotkania i medaliści z Rio 2016. Rozgrywki rozpoczęły się o 10:30. Uczestniczyli w nich także uczniowie szkół podstawowych i szkół średnich. Zawodnicy z naszej szkoły brali udział w biegach na 100m, 300m, 1000m i w sztafecie. Większość konkurencji opóźnił źle ładowany pistolet startowy, przez co zawody zakończyły się dwie godziny po czasie. Zawodnicy dali z siebie wszystko i mogą się nazwać zwycięzcami. Oby przyszłe pokolenia były tak samo sprawne, a może nawet i miały lepszą kondycję.

Piotr Helt, Michał Borecki, klasa 3a

tuw2 13 września minęła 122 rocznica urodzin Juliana Tuwima. Chyba każdy jako dziecko poznał jego wiersz „Lokomotywa”. Teraz jesteśmy nieco starsi, więc interesują nas inne utwory literackie, a taka "Lokomotywa” już nie w naszym guście. tuw1

Szukając innych tekstów tego poety, zwróciłam szczególną uwagę na jeden, który opowiada o mężczyźnie siedzącym na parkowej ławce. Artysta nadał zwykłym ludziom wygląd postaci niczym z „bajki”, mówi o Ławce Wyobraźni. Dzięki wyobraźni lirycznego bohatera, każdy może być bogatym królem świata. W szkolnej bibliotece znajdziecie kilka propozycji wierszy autora „Ptasiego radia”. Teksty te mogą poruszyć Wasze serca. Zachęcamy do przeczytania w czasie wolnym chociaż kilku wspaniałych wierszy Juliana Tuwima!!!

Izabela Szczepanik, klasa 1b
Małgorzata Markiewicz, klasa 1c